Przegrana na inaugurację..

W niedzielne popołudnie Sokół rozegrał swoje pierwsze spotkanie w sezonie 2018/19! Naszym rywalem była drużyna z Zagrodna. Niestety nasz zespół przegrał mecz wynikiem 1-0. Więcej w rozwinięciu...

Pierwsza połowa od początku była wyrównana, z lekką przewagą dla naszego zespołu, jednak ataki z obydwu stron nie potrafiły zagrozić bramkarzom. Gospodarze szukali szczęścia głównie w szybkich akcjach i stałych fragmentach, natomiast nasz zespół strzelał dużo z dystansu i próbował konstruować atak pozycji, jednak w dobrych sytuacjach albo brakowało celności, albo samej decyzji o strzale. Po 45 minutach i gry głównie w środku pola sędzia zaprosił obie ekipy do szatni.

Druga połowa również zaczęła się niemrawo, jednak z każdą minutą była coraz żywsza. Po stronie gospodarzy dobrą zmianę dał Szymon Kaliciak, który rozruszał ofensywę Orła i z każdą akcją nabierał wiatru w żagle. Ataki piłkarzy z Zagrodna zaczęły przybierać na sile, przez co Kożuchowski ciągle musiał być na baczności i kilkukrotnie mniej lub bardziej uratował nasz zespół od straty bramki. Nasi zawodnicy starali się odgryźć rywalom, jednak tego dnia w ofensywie nie wychodziło nam zbyt wiele, przez co jakiekolwiek sytuacje, szczególnie w drugiej części przychodziło bardzo trudno. Gospodarzom jedyną bramkę w meczu udało się zdobyć w 77 minucie, gdy fatalny błąd w obronie popełnił nasz defensor a z prezentu skorzystał Michał Kaliciak pokonując w sytuacji sam na sam naszego bramkarza. Do końca spotkania wynik już nie uległ żadnym zmianom i nasza ekipa przegrywa pierwsze ligowe spotkanie.